Mnóstwo osób, które prowadzi własną firmę jest zdania, że korzystanie z pomocy profesjonalnej księgowej lub usług biura rachunkowego jest zbędnym wydatkiem. Oczywiście, księgowości można się nauczyć. Przed wypożyczeniem książki warto jednak jeszcze raz przemyśleć tę kwestię. Czy wiedza zdobyta w szybki i pobieżny sposób faktycznie może równać się z wiedzą wykształconego specjalisty, który nie tylko posiada wymagane uprawnienia i ukończone liczne kursy, ale również bezcenne doświadczenie?

Warto przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu w profesjonalną obsługę księgową dowiedzieć się czym dokładnie zajmują się biura rachunkowe. Profesjonalna obsługa rachunkowo-księgowa skierowana jest głównie do osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Nie ma znaczenia czy firma jest jednoosobowa, czy zatrudnia pracowników. We wszystkich przypadkach usługi, które są świadczone przez biuro rachunkowej jest komplementarne , czyli obejmują praktycznie wszystkie wszystkie aspekty działania firmy prócz finansowego.

Biuro zajmuje się nie tylko ewidencją przychodów i rozchodów, prowadzeniem ksiąg przychodów i rozchodów, prowadzeniem ksiąg rachunkowych, ale także sprawuje pieczę nad urlopami oraz pensjami pracowników, wypełnianiu zeznań podatkowych i przygotowywaniu rozliczenia  podatku dochodowego, przygotowaniu raportów oraz rozliczeń do ZUS, okresowym sprawdzeniem kondycji firmy, czy doradzaniu w kwestiach podatkowych i finansowych. Profesjonalne biuro księgowe może także reprezentować interesy swojego klienta w urzędach

Wymienione wyżej aktywności są przykładem niektórych usług, które są świadczone przez szanujące się biuro rachunkowe. Warto także pamiętać, że zakres współpracy z danym biurem, w tym również koszty, jakie w związku z tą współpracą ponoszą przedsiębiorcy są uzależnione od charakteru prowadzonej działalności. Warto zastanowić się zatem, czy wydanie pieniędzy na profesjonalną obsługę księgową nie jest inwestycją.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalną obsługę księgową?

Co można zyskać wybierając profesjonalną obsługę księgową? Przede wszystkim firma będzie pod opieką specjalisty, dzięki czemu finansowo-ekonomiczna, a także administracyjna strona przedsiębiorstwa będzie sprawnie zarządzana. Poprzez zdecydowanie się na współpracę z danym biurem rachunkowym firma dostaje także gwarancję bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że każde profesjonalne biuro musi posiadać Certyfikat Ministra Finansów, który potwierdza nie tylko wiedzę, ale również doświadczenie zatrudnionych pracowników.

Korzystanie z usług profesjonalnej obsługi księgowej to również ogromna oszczędność cennego czasu. na samodzielne przygotowanie miesięcznego rozliczenia, wypełnienia raportów, a także przygotowanie rachunków oraz faktur, czy odwiedzenie różnego rodzaju urzędów trzeba poświęcić przynajmniej kilkanaście godzin. Wymienione aktywności wymagają nie tylko papierkowej roboty, ale także konieczności regularnego doszkalania się oraz śledzenia zmieniających się przepisów podatkowych i prawnych. Warto również nadmienić, że czas przeznaczony na typową pracę biurową można by było wykorzystać na rozwijanie działalności gospodarczej.

Podsumowując, korzystanie z usług profesjonalnej obsługi księgowej daje przedsiębiorcy nie tylko komfort psychiczny, ale również bezpieczeństwo, co pozwala na skupieniu się na prowadzeniu i rozwijaniu działalności gospodarczej. Podejmujące decyzję o zatrudnieniu specjalistów firma ma również pewność, że  wszystkie finansowo-ekonomiczno-administracyjne aspekty, które dotyczą przedsiębiorstwa spoczywają w odpowiednich rękach. Przedsiębiorca może w tym czasie zajmować się tym, czym zdecydowanie najlepiej potrafi.

Warto zainwestować pieniądze w profesjonalną obsługę księgową przede wszystkim po to, by samemu nie zajmować się rachunkowością oraz księgowością, a także niepotrzebnie nie przeznaczać pieniędzy na programy oraz zdobywanie odpowiedniego wykształcenia. Warto również wiedzieć, że obecnie na rynku cennik biura rachunkowego można bez żadnego problemu dopasować do potrzeba danego przedsiębiorcy. Biura rachunkowe zapewniają także preferencyjne warunki współpracy nowo powstałym firmom!

Zapraszamy do indywidualnej konsultacji.

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy Ci znaleźć najbardziej efektywne rozwiązania dla Twojego biznesu.

Dołącz do naszego newslettera

i zyskaj bezpłatny dostęp do najnowszych informacji z branży księgowej, podatkowej oraz prawnej, aktualnych trendów w kryptowalutach i niezbędnych porad dla Twojego biznesu. Bądź na bieżąco i nie przegap żadnej ważnej zmiany, która mogłaby wpłynąć na Twoją firmę. Z nami zawsze będziesz krok przed konkurencją!