Każda firma, która powstaje na rynku, zgodnie z założeniami powstaje po to, aby zarobić pieniądze. Jeśli pieniądze zarobione są niewielkie a firma jest jednoosobowa to nie potrzeba ogromnej wiedzy, aby poradzić sobie z przepisami prawa finansowego. Jeśli natomiast specyfika firmy, jej wielkość lub ilość zatrudnionych osób jest duża należy zastanowić się nad pomocą fachowców, którzy zajmą się całym szeregiem działań rachunkowych.

Księgowy to osoba zajmująca się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, ale także zajmuje się rozliczeniami podatkowymi oraz statystycznymi. Oblicza i rozlicza zobowiązania podatkowe przedsiębiorstwa, dla którego pracuje. W toku zmieniającego się świata i nieustannie zmieniających się przepisów na pewno praca księgowego odchodzi w tej chwili od stereotypu: słupki, „winien”, „ma” itp. Obecnie osoba wykonująca zawód księgowego musi mieć ogromną wiedzę specjalistyczną na wiele tematów, choćby dotyczącą przepisów prawa. Dodatkowo w dużych i średnich przedsiębiorstwach obowiązuje głęboka specjalizacja – to też wymaga dodatkowej nauki i szerokich horyzontów. Księgowi nie tylko zajmują się rozliczaniem finansowym podatków VAT, PIT, CIT itd., bilansem – aktywami i pasywami, ale muszą też nieustannie śledzić zmiany w przepisach. Aby nie tylko wszystkie rachunki były zgodne z aktualnymi przepisami ale także aby wprowadzane zmiany natychmiast wdrażać w system firmy.

Bardzo ważna rzeczą we współpracy jest stały kontakt ze swoją księgową. Nie musi ona przesiadywać codziennie w siedzibie firmy jeśli nie ma takiej potrzeby, ale warto umówić się na kontakt telefoniczny lub mailowy. Dlaczego tak ważny jest kontakt telefoniczny i mailowy z księgową? Bo księgowa jest nie tylko osobą, która wylicza nasze podatki, ale także naszym doradcą i specjalistą w dziedzinie finansów. Jeśli wpadniemy na jakiś pomysł z dziedziny podatkowej lub zechcemy rozwinąć naszą firmę poprzez na przykład zakup gruntów czy innych nieruchomości mamy sporą szansę na to, że nasz księgowa już to przerabiała i posiada wiedze i doświadczenie, jak to wygląda od strony przepisów oraz podejścia urzędników. Jej wiedza i doświadczenie może uchronić nas od naprawdę bolesnych lekcji ze strony administracji podatkowej i nie tylko.

Należy pamiętać, że fachowa, specjalistyczna pomoc biura rachunkowego to szansa na rozwój i perspektywy dla każdej firmy.

Zapraszamy do indywidualnej konsultacji.

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy Ci znaleźć najbardziej efektywne rozwiązania dla Twojego biznesu.

Dołącz do naszego newslettera

i zyskaj bezpłatny dostęp do najnowszych informacji z branży księgowej, podatkowej oraz prawnej, aktualnych trendów w kryptowalutach i niezbędnych porad dla Twojego biznesu. Bądź na bieżąco i nie przegap żadnej ważnej zmiany, która mogłaby wpłynąć na Twoją firmę. Z nami zawsze będziesz krok przed konkurencją!