Prowadzenie własnego biznesu przynosi wiele korzyści i sukcesów. Każdy wie, że najlepiej pracuje się wtedy, gdy robi się to, co się kocha i sprawia to przyjemność. Największe rozterki przychodzą zwykle, gdy przychodzi moment rozliczeń. Będąc młodymi przedsiębiorcami lub dopiero startującymi, zwykle zastanawiamy się, jakie biuro rachunkowe wybrać, aby dokonało za nas rzetelnych rozliczeń. Do jakiego księgowego się udać i który okaże się najlepszy i najbardziej rzetelny. Zainteresowani? Koniecznie przeczytajcie!

Dlaczego księgowość jest potrzebna?

Zwykle  bywało tak, że wybierało się tradycyjne biuro księgowych lub biuro rachunkowe, wyjeżdżało się do nich z dokumentami, a oni rozliczali. Absorbowało to sporo czasu, który z powodzeniem moglibyśmy poświęcić na np. prowadzenie naszego interesu. Mimo to tradycyjnie prowadzona księgowość nadal ma sporą rzesze fanów i zwolenników. Ludzie cenią sobie możliwość zadawania pytań, szukania rozwiązań i formułowania wniosków. Księgowy to także osoba, która często tłumaczy jakie korzyści i straty będziemy mieć, jeśli podejmiemy takie, a nie inne kroki. Jest to zatem instytucja bardzo potrzebna, ponieważ oprócz samego rozliczania, spełnia także funkcję doradczą.

Księgowość online

Decydując się na księgowość zdalną wcale nie tracimy możliwości zadawania pytań czy szeroko rozumianego poradnictwa! Wybierając biuro, które prowadzi zdalną księgowość z powodzeniem możemy kontaktować się z odpowiednim księgowym, który prowadzi nasze sprawy mailowo lub za pośrednictwem telefonu. Tam samo możemy umówić także spotkanie. Zaletą tego typu księgowości jest to, że wszystkie nasze rozliczenia przesyłamy za pomocą specjalnej aplikacji do biura, a tam specjalnie oddelegowany księgowy zajmuje się naszą sprawą. Jest to rozwiązanie niezwykle szybkie i wiele ułatwiające. Przede wszystkim nie musimy tracić czasu na dojazdy.

Wszystko w jednym miejscu

Dodatkowym atutem jest fakt, że wszystkie papiery mamy w jednym miejscu. Współpracując ze zdalnymi księgowymi, poruszamy się za pomocą specjalnej aplikacji/dysku, gdzie przesyłam dokumenty, księgowy je poprawia, wypełnia, rozlicza i znów umieszcza w tej samej platformie. Dzięki temu zawsze możemy do nich zajrzeć i mieć je „od ręki” gotowe.

Terminowość i kompleksowość

Zdalna księgowość to przede wszystkim oszczędność czasu i dotrzymywanie terminów. Profesjonalni księgowi dbają o to, aby wszystkie usługi były zrobione w jak najbardziej krótki czasie i w odpowiednich godzinach. Nie musimy się także martwić, że będziemy musieli angażować kilka biur. Księgowy, który nas zdalnie obsługuje, wykona wszystkie nasz rozliczenia – od podatków VAT, poprzez wszystkie formalności ZUS, aż do rozliczenia PITu. Jest to niezwykłe ułatwienie w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, gdyż wszystkie sprawy mamy załatwione w jednym miejscu.

Źródło informacji

Często jest tak, że musimy informować biura stacjonarne o kwotach podatków i składek ZUS lub mieć wszystko uzupełnione samodzielne, natomiast praca księgowego rozpoczyna się w momencie samego procesu rozliczania. Korzystając ze zdalnej obsługi księgowej, wszystkie dane zostają wprowadzone na platformę przez księgowego, nie musimy martwić się o to, aby dostarczać potrzebne informacje. Wystarczy się zalogować do aplikacji i już mamy swobodny dostęp do wszystkich rozliczeń. Bez konieczności przeglądania prawa i ustaw, a także aktualnych składek.

Prowadząc swoją działalność gospodarczą, potrzebujemy dobrego księgowego. Mimo że stacjonarne biura są niezwykle popularne, to jednak sporo czasu trzeba poświęcić, aby załatwić wszystkie formalności. Wybierając zdalną obsługę księgową oszczędzamy nie tylko sporo czasu, ponieważ wszystkie działania i rozliczenia są prowadzone poprzez specjalną platformę, ale także zyskujemy więcej swobody. Zawsze możemy sprawdzić czy nasze dokumenty są gotowe, gdy księgowy wprowadzi poprawki lub nas rozliczy i mamy dostęp do papierów „od ręki” – wystarczy je pobrać z platformy. Zdalni księgowi chętnie także nam doradzą oraz udzielą wszystkich, niezbędnych informacji.

Zapraszamy do indywidualnej konsultacji.

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy Ci znaleźć najbardziej efektywne rozwiązania dla Twojego biznesu.

Dołącz do naszego newslettera

i zyskaj bezpłatny dostęp do najnowszych informacji z branży księgowej, podatkowej oraz prawnej, aktualnych trendów w kryptowalutach i niezbędnych porad dla Twojego biznesu. Bądź na bieżąco i nie przegap żadnej ważnej zmiany, która mogłaby wpłynąć na Twoją firmę. Z nami zawsze będziesz krok przed konkurencją!